Střípky z Humpolce

V pátek třináctého začalo kolem 17.hodiny pobíhat mezi řidiči na 92. kilometru dálnice D1 divoké prase. K odstranění divočáka z frekventované silnice byli povoláni členové mysliveckého sdružení z Komorovic. O tom, zda byl kanec následně upraven se šípkovou anebo se zelím, není nic známo.

Zhruba 1800 lidí z Humpolce a okolí zůstalo bez svého zubaře. Svoji ordinaci v poliklinice dočasně uzavřela Renata Pejchalová, za kterou se nepodařilo sehnat náhradu. Její pacienti o stomatologickou péči nepřijdou, neboť je v případě potřeby ošetří kdokoliv z dalších šesti zubařů. Ovšem i za předem domluvený úkon budou muset lidé coby neregistrovaní pacienti uhradit poplatek ve výši 90,- Kč, což vyplývá ze zákona. S registrací u jiného lékaře nelze počítat, neboť zbývající stomatologové mají plno a objednací lhůty se pohybují v řádech měsíců. Radnice se snaží do města přilákat dalšího stomatologa, ale ze stran lékařů není zájem. Nepomohlo ani vybavení nové ordinace na náklady města a možnost ubytování.


 


Nadace Zuzany Paroubkové, bývalé manželky známého českého politika, zprostředkovala dětem z humpoleckého dětského domova týdenní pobyt na horách. Zimních radovánek si děti užívaly v Horní Malé Úpě v tříhvězdičkovém penzionu.


Zuzana Paroubková nepomohla humpoleckým dětem poprvé. Její zásluhou se mohly podívat již v létě do Tunisu.


 


V pátek 20.února je na divadelní scéně městského kina pořádáno hudební představení CARMEN A FLAMENCO za účasti mezzosopranistky Edity Adlerové a tanečnice Jany Drdácké.


Árie z opery G.BizetaCarmen“ jsou zachovány v původní podobě, zpívané školeným hlasem tradičním způsobem. Doprovod ke zpěvu je zaranžován pro španělskou kytaru, flétnu a violoncello. Vstupy Carmen jsou doplněny španělskými písněmi a prostřídány tancem flamenco a hrou na kastaněty, perkuse a popřípadě s doprovodem flamenkového  zpěváka.


Flamenkové styly „palos“ jsou vybrány tak, aby dokreslovaly náladu árií – vášnivá párová Soleá por Bulerías, teskná Petenera, folklórní Sevillanas, vznosná Alegrías a rozverná Bulerías. Kostýmy, tradiční i moderní, podtrhují emoce jednotlivých scén.


Začátek v 19:30 hod., vstupné 150 Kč.


 


(Zdroj: Pelhřimovský deník, www.infohumpolec.cz )


 

myska

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Taekwondo Lacek opět boduje na evropské úrovni

Po Úno 16 , 2009
V pátek třináctého začalo kolem 17.hodiny pobíhat mezi řidiči na 92. kilometru dálnice D1 divoké prase. K odstranění divočáka z frekventované silnice byli povoláni členové mysliveckého sdružení z Komorovic. O tom, zda byl kanec následně upraven se šípkovou anebo se zelím, není nic známo. Zhruba 1800 lidí z Humpolce a okolí […]

Témata