Farmářské trhy v Humpolci

3

Farmářské trhy si získávají v České republice stále větší a větší oblibu a nejsou již výsadou pouze Prahy a velkých měst. Dne 20. května 2011 se uskuteční 1. Farmářský trh i v Humpolci.

Zájemci o prodej regionálních potravinových produktů, ovoce, zeleniny, bylinek nebo květin na humpoleckém trhu se mohou hlásit na e-mailové adrese: KatarinaKrizova(zavináč)seznam.cz.

Záměrem farmářských tržišť je obnovení tradice zemědělských tržnic a zároveň podpora českých zemědělců a chovatelů. Farmářské trhy mají nejdelší tradici v Brně na Zelném trhu, kde se prodávají potraviny již mnoho let. Dosavadní vývoj ukazuje, že zájem o nákup čerstvých a kvalitních plodin a produktů je obrovský, a proto se začínají prosazovat farmářská tržiště na nejrůznějších místech České republiky.

Kde a jak vznikla první myšlenka na obnovení zemědělských trhů v ČR?
http://www.ceskyfarmarskytrh.cz/kdo-jsme

myska

3 thoughts on “Farmářské trhy v Humpolci

  1. Aby to nedopalo jako s klobásama u Kauflandu v Pelhřimově.Stál tam chlapík v zástěře, vyprávěl mi jak je to doma všechno dělaný, bez konervantů a všemožnejch látek, jak si na tom zakládá.Tak jsem toho nakoupil a chuť šílená!! Nemastný, neslaný, a ještě k tomu smrděli.Měl jsem požádat o ochutnávku, ale to vim až teď.Příště se stánkům vyhnu. Petr K.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Za ledopády na Želivce

Pá Úno 25 , 2011
Farmářské trhy si získávají v České republice stále větší a větší oblibu a nejsou již výsadou pouze Prahy a velkých měst. Dne 20. května 2011 se uskuteční 1. Farmářský trh i v Humpolci. Zájemci o prodej regionálních potravinových produktů, ovoce, zeleniny, bylinek nebo květin na humpoleckém trhu se mohou hlásit […]

Témata