Španělsko u D1. Kukuřičné bludiště u Humpolce zahájilo sezonu

1

Kde jsi mami? Tady, pojď doprava! Ozývá se kolem mne z kukuřičného bludiště od chvíle, co jsem do něj vstoupila. Kukuřice na začátku pole ještě není nejvyšší. Po pár krocích už mne ale přerůstá o dobrých pět centimetrů.

Začínám mít obavu, abych se neztratila. Bludiště je totiž dva a půl kilometru dlouhé. Odvahu mi dodávají rozesmáté hlasy dětí, které pobíhají kolem.

Kukuřičné bludiště je v Humpolci hned na okraji města, nedaleko dálnice D1. Není v České republice jediné. „Po Česku jich je celkem devatenáct. Každé z nich má tvar jiné světové země,“ říká mi u vstupu provozovatelka Natalie Pfau. Tady v Humpolci má bludiště tvar Španělska. Po navštívení každého bludiště dostane návštěvník razítko, a může je tak sbírat po celé republice.

V bludišti jsou rozmístěny cedulky se zajímavostmi o dané zemi a také soutěžní otázky. ,,Děti se s rodiči pomocí cedulek rozmístěných po bludišti něco o dané zemi dozvědí a díky soutěži mají v bludišti nějaký cíl,“ sděluje Pfau.

Hra obsahuje úkoly pro děti i pro dospělé. ,,Hra pro dospělé je docela obtížná, někdy to lidé vzdají po splnění první části, což je nalezení písmenek, ze kterých poté tvoří slova pomocí přesmyček“ prozrazuje Pfau.

Ostatně, všechna písmenka při bloudění po bludišti, jsem neodhalila ani já. Cesta bludištěm je však příjemná a pokud bych bludišti dala více času a nechodila v kruzích, určitě bych vyřešila i přesmyčky.

Kukuřičná bludiště má na starost skupina lidí, kteří si říkají Kukuřičáci. Jejich cílem je dostat děti na čerstvý vzduch a přimět je k pohybu.

Radka Sáblíková

Axl

One thought on “Španělsko u D1. Kukuřičné bludiště u Humpolce zahájilo sezonu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

V pondělí začne v Humpolci oprava průtahu za asi 21 milionů korun. Hotovo bude na podzim

Po Čvc 11 , 2022
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) začne v pondělí 11. července opravovat silnici 34 v Humpolci na Pelhřimovsku. Do úseku dlouhého asi 1350 metrů investuje takřka 21 milionů korun (bez DPH). Pracovat se bude za provozu. Hotovo má být začátkem října. V tiskové zprávě to za ŘSD uvedl Martin Buček.
Jihozápadní obchvat Brodu může být kratší, Šmolovům se nejspíš nevyhne

Témata