Muži „A“ národní házené Humpolce se stále drží na 1. místě v tabulce

V sobotním odpoledním utkání 2. ligy národní házené remizovali muži „A“ s Vítkovicemi. V nedělním dopoledním utkání 2. ligy muži „A“ porazili Albrechtičky a opět se vrátili na čelo tabulky!!!!!!

Sobota 7. září 2013

2 liga mužů – předehrávka 4. kola:

TJ Jiskra Humpolec – SSK Vítkovice 16 : 16  ( 9 : 9 )

Branky Jiskry:

Brož – 8, Kovář – 6, Strádal – 1, Rafaj – 1

Sestava Jiskry:

Barták – Koumar – Dolejš, Morava, Petřík, Machek, Herman – Kovář, Rafaj, Strádal , Brož, Brabec

Rozhodčí: Aleš Václavik,  220 diváků

Samotný začátek utkání přinesl spoustu branek na obou stranách, zatímco hostující střelci se střídali, tak prvních pět gólů domácích zaznamenal Michal Brož! Ve dvanácté minutě hry za stavu 5 : 5 nezvládli hosté rozehrávku hodu v blízkosti svého brankoviště a následně po faulu na Michala Brože nařídil rozhodčí bez zaváhání pokutový hod, ten bez problémů proměnil Miroslav Kovář. V další části zápasu byl lepší Humpolec a deset minut před koncem první půle, tak svítilo na ukazateli skóre 8 : 6 pro domácí. Žel poslední desetiminutovku první části hry Jiskra nezvládla, a tak se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu. Ve druhém poločase byl zápas vyrovnaný, ani jednomu s týmů se nepodařilo získat větší než jednobrankový náskok. Situaci domácímu týmu velmi zkomplikoval záložník Jan Dolejš, který se nechal přibližně v polovině druhé části hry po dvou faulech vyloučit na 5 minut. Ani toto však favoritovi střetnutí nepomohlo a až do závěrečného hvizdu byl zápas i nadále vyrovnaný. Ještě po skončení zápasu prováděl Michal Brož trestný hod z prostředku brankoviště, ale tentokrát netrefil branku, takže nakonec oba soupeři se rozešli zaslouženě smírně.

Další předehrávané utkání 4. kola:

SK Autonot Jihlava – TJ Sokol Albrechtičky 18 : 12  ( 7 : 3 )

Neděle 8. září 2013

2 liga mužů – 3. kolo:

TJ Jiskra Humpolec – TJ Sokol Albrechtičky 17 : 16  ( 9 : 6 )

Strádal – 6, Kovář – 5, Brož – 4, Rafaj – 2

Rozhodčí: Zdeněk Hejl, 200 diváků

Od začátku utkání byla lepší humpolecká Jiskra, nicméně žalostná střelba domácích útočníků způsobila , že toto se nijak moc neprojevovalo na ukazateli skóre. Přesto v poločase vedl Humpolce o tři branky. Po změně stran se domácím dařilo a dvanáct minut před koncem vedl Humpolec v poměru 16 : 11. V tomto momentu by nikdo na stadiónu nevěřil, že se z tohoto zápasu stane drama. Ale hosté to nevzdali, příkladně bojovali a dvě minuty před konce dokázali vyrovnat na 16 : 16. Velmi slušně zaplněné hlediště však nakonec rozveselil Jan Strádal, který minutu před koncem přesnou střelou definitivně strhl vedení na domácí stranu, a když hosté poslední akci nezvládli, tak bylo jasné, že oba body zůstanou na Vysočině!.

Čtěte dále:   Z Kaliště do Perknova