Na ulici Čejovskou v Humpolci se vrátil běžný provoz

4

d soboty 4. srpna už mohou řidiči projíždějící Humpolcem využívat modernizovanou krajskou komunikaci II/347 v ulici Čejovská. Jedná se o navazující II. etapu rekonstrukce této komunikace v délce zhruba 500 metrů od ulice Sluníčkova po konec města v blízkosti jezdeckého závodiště ve směru na Světlou nad Sázavou. V průběhu srpna budou ještě probíhat drobné dokončovací práce.

Loňská I. etapa zahrnovala kompletní výměnu konstrukčních vrstev v ulici Čejovská v délce cca 400 metrů a také výstavbu nové okružní křižovatky. Ta byla přebudována z velmi frekventované průsečné křižovatky silnic II/347, III/34771 (směr Budíkov) a místní komunikace (směr centrum). „Důvodem této zásadní úpravy bylo zejména zajištění plynulosti a bezpečnosti dopravy vzhledem k poměrně vysokým dopravním intenzitám v této části průtahu Humpolce,“ upřesnil Jan Hyliš, krajský radní pro oblast dopravy a silničního hospodářství.

 

Modernizovaný úsek silnice II/347 je součástí širšího konceptu postupné přestavby celého silničního tahu mezi Světlou nad Sázavou, Humpolcem a dálnicí D1. Na projekt II/347 Humpolec – ul. Čejovská, okružní křižovatka s celkovým rozpočtem 28 milionů korun má Kraj Vysočina přislíbenu finanční podporu z Integrovaného regionálního operačního programu.

silnice

logo

 • Radek Žižka, odbor dopravy a silničního hospodářství
  Krajský úřad Kraje Vysočina

Petr

4 thoughts on “Na ulici Čejovskou v Humpolci se vrátil běžný provoz

  1. Vypadá to na zápis do guinessovy knihy rekordů.Už jsem kontaktoval spolužáka , ředitele Mirka Marka o zápis.
   Humpolec bude zase jednička !!!!!

   Pavel H.

   1. Upozorňuji, že toto nestavěl Humpolec, ale kraj. Brečíte na špatným hrobě. Pokud bude někdo jednička tak odbor krajského úřadu…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Muzejní vycházka - Cestou Gustava Mahlera na prosečskou tvrz

St Srp 8 , 2018
d soboty 4. srpna už mohou řidiči projíždějící Humpolcem využívat modernizovanou krajskou komunikaci II/347 v ulici Čejovská. Jedná se o navazující II. etapu rekonstrukce této komunikace v délce zhruba 500 metrů od ulice Sluníčkova po konec města v blízkosti jezdeckého závodiště ve směru na Světlou nad Sázavou. V průběhu srpna […]

Témata