Petr

52 thoughts on “9. zasedání zastupitelstva města, usnesení a zápis

 1. Top pasaz – starosta: …pripominky ze strany pivovaru nejsou brany na lehkou vahu… Mne by zajimalo jestli se podobne obejde i beznej obcan. Pan Klap by mozna mohl povidat.

   1. Spíš kdo není s ODS. Bernard člen není a chodí se mu na ruku jedna báseň protože odsce nosí volební hlasy

   1. Ze Standy je starosta úplně pos..nej a Kučera byl to samý ! Prostě nefunkční a téměř mrtvá místní ODS se drží jen tím, že slouží pivovaru a ICOMu. A z toho má prachy na činnost ……A dobrá šmelina byl též prodej LTRN a pronájem areálu léčebny…….

    1. Nejlepší pro Humpolec bude, když konečně tahle parta půjde do p*dele. Proti nim fakt zlatí komunisti.

     1. Tím myslíte jak se za komancu stal okresem Pelhřimov místo Humpolce?
      Zlatí je málo, platinové bych je viděl. Nebo diamantové, hlavně nešetřit!

     2. Spíš tím myslí, že ani komunisti si takto nedělali co se jim zachtělo. A nemyslím si, že za územní reformu z r. 1960 by mohli zrovna Humpolečtí komunisté.
      Jsem sice Humpolák, nebo chcete-li Humpolečan, nicméně považuji za krajně hloupé domnívat se, že Humpolec měl někdy parametr okresního města.
      Ve srovnání např. s oním Pelhřimovem (nebo Písek, Strakonice, Tábor a další okresní města tehdejšího jihočeského, nebo jiného kraje) je Humpolec díra i dnes, 60 let po reformě. A i když se to třeba někomu nelíbí, tak ti zlí komunisti udělali z Humpolce alespoň trochu město. 🙂

     1. Tvl tady má někdo krátkou nebo žádnou paměť a už neví
      co byl Humpa za pastoušku než komíni převlíkli kabáty 🙁

     2. V r. 1959 byl Humpolec okresním městem se vším všudy, včetně soudu, věznice, okresního úřadu atd. Pelhřimov v té době neměl vůbec nic…..

     3. Hm, zato si ale dobře pamatuje, jak se tady za těch špatnějch komunistů vystavěly školy, školky, spousta bytů, továren, a další zařízení občanské vybavenosti, také mj. teplovody do bytů, škol, školek atd.. Současný režim vše akorát rozkradl, pardon rozprodal a zprivatizoval a nevybudoval za 30 let ani zlomek. Např. komplex kasalova pila hovoří za vše.

 2. Mnoo vypadá to, že jste brzo po roce 89 oslepl.
  Jinak by jste viděl ten rozdíl dříve a nyní. To množství
  nových firem, nového bydlení, zrekonstruovaných objektů
  kulturních, škol, školek atd. vybydlených po komančích.
  Kasalova pila z cihel je podle vás špatně, vy asi raději betonové
  panely 🙂

  1. Tak pokud vím, nová školka (státní) tu není od r 89 ani jedna, pouze nějaké přílepy a spíš rušení. Nové byty? Tak to vyjmenujte…. moc toho není. Množství firem….. kolik jich je komplet vlastněných českým kapitálem?
   Zrekonstruované objekty, ano ale po kom? Kdo je postavil? D1 se také opravuje a bude opravená, však to trvalo 30 let – kvalita je taky buhvi jaká.
   Celkově infrastruktura je v tomto státě na 4-, dále kvalita potravin atd. atd.
   To není o zaslepenosti, ale o schopnosti se na vše podívat dle toho jak to skutečně je a ne jak je nám tu neustále předkládáno.
   Vždycky se ale najde někdo kdo bude tleskat.

    1. Proč mu nepředložíte argumenty? Takhle jen placate. Ja jen přidám dnesni úrověň skolstvi, zdravotnictvi, zemedelstvi atd. atd. Ted se chlubte současnými úspěchy.

     1. Tj. humpolecke vedeni mesta muze za toto vse? Nac predkladat argumenty nekomu kdo dava vinu za stav hospodarstvi v CR vedeni maleho mesta na Vysocine?

     2. A vy mate pocit, ze zminene problemy jsou jen v Humpolci? To je obecna otazka.

     3. Argumenty nemají příznivci polistopadového vedení prakticky žádné. Ti novodobí hrdinové, pseudohospodáři, nedokázali navázat na dynamický rozvoj Humpolce z předchozích dvou dekád. Ti zlí komunisté zařídili ve městě stovky nových bytů v panelové i zděné výstavbě, umožnili budování desítek rodinných domů se státní podporou (úrok o jakém se dnes nikomu ani nesní), byly tu tři opravdu významné státní podniky ČML, Sukno, HS ale i další pracovní příležitosti (ČSAO, Dřevo, Drupo,Jednota…). Všechny děti měly kam chodit za vzděláním, mimo školek tu byly i jesle…Nákupní síť byla dostatečná, sportovní i kulturní vyžití město také podporovalo. To, že si dne kluci a holky z radnice rozdají mezi sebou medaile za zásluhy, ještě neznamená že nějaké zásluhy mají. Humpolec mohl mít dnes minimálně o 2000 lidí více, to je také jejich zásluha že nemá. Město Humpolec mělo nemocnici, tu dokázali v 90. letech zašantročit pochybným jihlavákům a pak nechat zkrachovat. Zavřeli lidem i ambulanci první pomoci. Slibovali léta krytý bazén, aby vyhodili 3 miliony za projekt do šuflete a nic dál, protože Standovi přijde bazén zbytečný a ztrátový. Asi proto, že má svůj doma. To si náš drahý Stando každý občan pro své děti dovolit nemůže, víš? Krásně koncipované koupaliště přestavěli do podoby, na kterou většina obyvatel nadává…není to tak dlouho, kdy chtěli obětovat gymnázium, ulice města znetvořili pochybným zužováním,…Nebýt komunistů, tak město nemá důstojné kino. To, jak noví hospodáři rozkouskovali jeho hlavní vchod a foyer s bustou slavného režiséra Honzla ve jménu pochybného příjmu z nájmu, ukázalo jak moc kulturní jsou. …atd. atp…..Je mi to moc líto, ale v kontextu toho, co tu dokázali Limburský, Beránek a další nelze vidět jejich „demokratické“ následovníky jako úspěšné. Naopak. Každý kdo není zaslepen atikomunismem to vidí. Po roce 1989 jsme se většinově rozhodli jít jinou cestou, na tom byla široká společenská shoda. 30 let pod vedením ODS znamená stagnaci a ve srovnáním s okolními městy propad. Proto je u mnohých lidí citelná deziluze. Někteří nám tu namlouvají, že nízká volební účast znamená obrovskou spokojenost lidí. Skutečně? Budete pověstnými žábami na prameni až do svých důchodků? A to je jako přínos městu Humpolec a jeho občanům?

   1. Bydleni Kasalka, Terasy, satelitni mestecka nad zimakem, na Jiricke a dalsi
    . Kdo tady bydlet chce tak zde bydli.
    Ty desitky firem a novych objektu jsou neprehlednutelne.
    Desitky objektu z prvni republiky, ktere bolsevicka nekulturni luza zdevastovala a po zmene rezimu prosly rekonstrukci.
    Nesrovnatelne mnozstvi obchodu od potravin po automobily,
    Nesrovnatelna nabidka sluzeb, kulturnich zarizeni, kvalita komunikaci.

    Ale to musi videt kazdy, o tom neni pochyb.
    Ale take se vzdy najde nekdo, komu bolsevicky rezim z nejakeho
    duvodu vyhovoval. A i takovi maji moznost pred soucasnym rezimem
    emigrovat. Presne tak, jak se kdysi zdrhalo pred bolsanem a jako bonus
    po nich dnes nikdo nebude na hranicich strilet a tady jim zabavovat majetek.

    1. Komunisti nebyli jenom zlí, oni byli především totálně blbí, měl jsem s tou svoločí hodně špatné osobní zkušenosti. A Humpolec naprosto zdevastovali, až na ty paneláky neudělali naprosto nic. Zničili střed města, stačí se podívat na dobová fota, jak město vypadalo v roce 1989, všude zničené fasády, šeď a bordel ! Jak někdo může ten hnusný režim obhajovatm to mě hlava nebere, zřejmě nějaký dřívější papaláš.

     1. Kdo ? Blbec, lenoch, závistivec, neschopenka, vyčuránek,individum s egem pošlapaným novým režimem, dohnaný minulostí ………..

     2. Dnes máme znovu ty tzv.historické fasády. S umělými římsami z polystyrénu..

     3. „…to mě hlava nebere…“ – Vaše hlava nemusí být měřítkem, to si račte uvědomit. Vyšiluje tu jen pár antikomunistů. Ostatní mlčí, protože jsou realisté a vědí kde je pravda. Nikdo tu neobhajuje režim jako takový, jen je prostě možné srovnávat co která doba přinesla. To přemýšlející bytosti běžně dělají. V čem jste lepší než „ti zlí soudruzi“, když nechcete aby lidi svobodně přemýšleli a srovnávali?

 3. Znovu je nutné položit si otázku, proč tedy ODS, pokud je ve městě tak neoblíbená, zkorumpovaná, nefunkční a pod., proč tedy jejich kandidátka získává již třetí volební období po sobě 5 mandátů? Proč ji lidé nejvíce důvěřují a volí i ty výše jmenované pořád dokola? Čím to je?
  Proč třeba v posledních volbách v roce 2018 dokázala ODS udržet 5 mandátů a jediná z jiných kandidátek stran a hnutí to nedokázala. Proč třeba ČSSD klesla na mandáty dva, lidovci ty tři udrželi.

  Vysvětlete to, vy kritikové a znalci.

  Opravdu rád bych někdy viděla tváře těch kritiků, aby to řekli do očí. A to nejsem volička ODS.

  1. Většina lidí už k volbám nechodí, protože nevidí šanci na změnu. Vidí jak to tu ovládá mafie prorostlá všemi důležitými institucemi města. Když už nejde o příbuzné, tak kamarády a vzájemně si vycházející vstříc spojence s výhodami. Proč už léta jsou někteří lidé dlouhá léta nedotknutelní ve svých funkcích, proč se nekonají výběrová řízení? Ti co tu k volbám chodí volí většinově podle toho, že dají hlas známým tvářím. Neřeší jak se budou chovat, jaké mají názory. Proč tu nahání každá strana učitele a doktory, nebo známé živnostníky? Je to samozřejmě celé špatně. Nevolí se program, ideje, nápady, ale známé tváře. Proto tu může odlišně od zbytku země přežívat skanzen ODS.

   1. Ony by možná ty strany doktory a učitele na kandidátky nedávaly,kdyby byl dostatek zájemců z řad jiných povolání.Jenže když je čas voleb, tak to každý hledá záminky proč zrovna on nemůže zkusit kandidovat, místo aby se zamyslel proč by mohl. A výběr stran a hnutí je v Humpolci velký a nebo může vytvořit i vlastní formaci. Ale to dá práci a to bohužel dnes málokdo zvládne.

    Pokud se volič zakuklí v poloze, že vše je mafie, vše je prorostlé a zkorumpované,tak to pak se nikdy nic změnit nemůže. Milion výmluv proč volit nejít. To je v den komunálních voleb časté..A po volbách kritika jak to „zase“ dopadlo..

    1. Tak se podívejte na ukázkovou situaci z posledních let. Uskupení, které slibovalo změnu – ANO pod vedením Štěrbové, bylo nepřijatelné. Odsouzené k opoziční roli. S příchodem nového uskupení HUGO si staří kamarádi zalekli mladých, neznámých tváří a šli cestou ochočení dříve nechtěných ANOnistů, jak je dříve nazývali.
     Zkrátka, je umění odejít včas. Všichni jsme nahraditelní.

     1. Je poměrně naivní si myslet, že za „mladými, neznámými tvářemi“ nestojí někdo, kdo jimi hýbe dle potřeby. V Humpolci proti sobě stojí už poměrně dlouhou dobu v podstatě dvě podnikatelské frakce. Nic víc, nic míň a je jedno, jak si zrovna říkají. Zrovna prohra ANO si myslím, že poměrně hodně finančně některé zabolela.
      Stejná situace je i v Jihlavě – „mladé“ tváře na radnici, tradiční loutkovodiči v pozadí – o to větší sranda to v závěru bude.

      frrrr

     2. Opoziční role pro ANO v roce 2014 byla normální věc, pokud se strany dohodly jinak. Tři kandidátky měly tehdy po 5 mandátech, zcela jiná situace než roku 2018

 4. Tak na fašouny také pár šulínů vzpomínalo se slzou v oku.
  M.j. a kdo že to vlastně začal stavět D1 ??? 😀

 5. 20. 1. 2020 (12:15)
  Hm, zato si ale dobře pamatuje, jak se tady za těch špatnějch komunistů vystavěly školy, školky, spousta bytů, továren, a další zařízení občanské vybavenosti, také mj. teplovody do bytů, škol, školek atd.. Současný režim vše akorát rozkradl, pardon rozprodal a zprivatizoval a nevybudoval za 30 let ani zlomek. Např. komplex kasalova pila hovoří za vše.
  —-
  To je vážně humorné – takže školy. Aha, ony ony tu žádné školy před komunisty nebyly? Tak to potom jo. Ani žádné továrny tu předtím nebyly bych si myslel, taková zelená louka byl Humpolec hádám ne?

  1. Ono to ma tech par dementnich bolseviku pomotane.
   Ale svuj vyznam dodnes maji. Jsou skanzenem zla a
   hlouposti a dodnes pripominaji temnych 40 let nasi
   historie.

   1. Dneska už se dávno normální člověk komunistů nebojí, neboť ví, že doba je v mnohém jiná. Není SSSR, není Brežněv, není politbyro.. Snad už i zapřísáhlí antikomunisti chápou, že z dnešní KSČM strach a obavy nejdou.. Ale musí to být trochu chytří antikomunisti, kteří vnímají realitu dnešní doby, bohužel i v Humpolci a vůbec v ČR převažují ti méně chytří a hlavně zapšklí komunistobijci, kteří nechápou nic a žijí pořád v kulisách roku 1948 a 1968. O tom to je..

    1. Jistě, kritika komunistů je vždy primitivní a tak podobně. Zatímco ta přemýšlející a hlavně chytrá část ví, že to bylo za jejich vlády úplně v pohodě. Nebo ne?

     1. Určitě nebylo..Ale o tom nebyl onen výše zmíněný názor

 6. Komunismus stejně jako fašismus jsou odporné zlořády, které
  pošlapávají základní lidské hodnoty. Mají na svědomí miliony nevinných
  obětí. To je třeba mít stále na paměti a nepodléhat iluzi totálního bezpečí
  i v době, kdy se některé věci jeví jako zcela nemožné.
  Projev sympatií k fašismu či komunismu je nemorální, ubohý a slaboduchý,
  žel bohu, ale stále aktuální.

   1. Pošlapal, pošlapal. Ale komunisti i fašisti jsou moderní a progresivní, ho dokázali dohnat během pár let.

  1. Slaboduchý jste tu evidentně vy. Umíte pochopit, že někdo srovná třeba kvalitu běžného občanského života za Rakousko-Uherska s První republikou, aniž by řešil politické systémy? Nikdo tu viditelně žádné sympatie k fašismu nebo komunismu neprojevoval. Zkuste si to nechat vysvětlit u někoho z příbuzenstva.
   Je to pro vás třeba nízké srovnávat jen materiální stránky života, ale mnoho lidí to vždy porovnávalo, porovnává a porovnávat bude. Třeba největší rozšíření bytového fondu Humpolec zažil zjevně za doby socialistického Československa.

   1. Tak jo. Podívejte já byl třeba hned po převratu v Rakousku. Taky na jejich sídlišti. Pod každým „panelakem“ podzemní parkoviště, na kartu. Žádné umakartové jádro, na chodbách koberce. Kontejnery na tříděný odpad. Venku zeleň, perfektní chodníky, hřiště. Takhle budovali pro svoje pracující bydlení v Östereichu, srovnejte si to s naším Na rybníčku budovaném ve stejných letech jak vypadal krátce po revoluci.
    To že za socialismu soudruzi dokázali něco postavit naprosto neznamená, že se toho nedalo udělat víc a líp. Dalo.

    1. Proč se tedy ve svobodném, demokratickém režimu neudělalo za 30 let lépe a více? Není to důkaz o neschopnosti těch co se nahrnuli k moci?

     1. Těch příčin je víc a která hlavní o tom lze samozřejmě diskutovat. Jen tvrdím, že ono výše uvedené „největší rozšíření bytového fondu Humpolec zažil zjevně za doby socialistického Československa“ je asi jako radovat se nad tím, že díky soudruhům máme žebřiňák zatímco sousedé už dávno jezdí Mercedesem.

     2. Éra soudruhů je naštěstí navždy pryč. Tady jde o to, aby konečně něco zásadního dělali ti, co po nich řídí město. Ti, co jsou neschopní nebo tam jsou jen sami pro sebe a ne pro občany, aby šli svou cestou. Humpolec má navíc než se spolkem ODS.

     1. Romantická představa o dnešních neškodnejch komunistech mě fakt úplně rozněžnila.Laskavý pan Ondráček na návštěvě Doněcké republiky nebo pan Grospič považující lidské oběti okupace 1968 za oběti dopravních nehod apod.. Komunisti se nikdy nemění.

     2. Hmm, to je síla argumentů! Demokratická diskuze dle ODS.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

První skautský ples

Čt Led 16 , 2020
V sobotu 15. února 2020 v 19:00 hod. v sále v Komorovicích.

Témata