Duben – měsíc studánek

Na měsíc duben připravuje volné sdružení Zelené srdce z Mladých Bříšť u Humpolce několik akcí věnovaných studánkám. Kromě besedy to bude především slavnost Otvírání studánek. Tip na výbornou akci například pro rodiče s dětmi.

Měsíc duben se v letošním roce stal pro členy sdružení Zelené srdce z Mladých Bříšť u Humpolce Měsícem studánek. „Hned 1. dubna začínáme besedou nazvanou Zapomenuté studánky prostřednictvím které se návštěvníci vydají na putování za studánkami okresu Pelhřimov v čase i prostoru,“ prozrazuje Pavel Koubek. Beseda se uskuteční od 17,00 hodin v Literálním klubu Městské knihovny v Humpolci a bude doplněna promítáním diapozitivů.
V dalších dnech čeká členy sdružení jarní údržba všech deseti studánek, které v okolí Humpolce obnovili v minulých letech a nadále se o ně starají. „Studánky je potřeba vyčistit od napadaného listí a opravit škody, které napáchalo zimní počasí, jinak by k nim asi nikdo pro vodu a odpočinek nechodil,“ vysvětluje Pavel Koubek, který se o studánky stará především. Mravenčí práce bude samozřejmě také pokračovat na vyhledávání dalších studánek
Vše vyvrcholí v neděli 25. dubna, kdy proběhne slavnost Otvírání studánek. Ve 14,00 hodin se od budovy školy v Mladých Bříštích u Humpolce vydá průvod ke čtyřem studánkám, které místní děti slavnostně odemknou velkým klíčem a zahrají jim na flétny. Nebude chybět povídání o jednotlivých studánkách a překvapení pro děti. Vše zakončí táborák. „Mezi vzácné hosty slavnosti bude patřit pani Marie Holečková z Nakladatelství MH Beroun, která zde začne fotografovat pro připravovanou knihu o studánkách na Vysočině a tak určitě bude čas i na povídání o knihách zmiňovaného nakladatelství a o studánkách obecně,“ prozrazuje Pavel Koubek, který v současné době pracuje na textu pro zmiňovanou knihu. “ To, zda kniha o studánkách opravdu vyjde však v tuto chvíli záleží především na získání alespoň části finančních prostředků nutných na její vydání“ dodává Koubek a zve všechny milovníky přírody na besedu a slavnost.

Čtěte dále:   Participativní Humpolec: Lidé chtějí sport a zábavu. Poprvé rozhodují o penězích

Autor: Pavel Koubek, volné sdružení Zelené srdce, Mladé Bříště č.2., 396 01 Humpolec, tel: 737 768 102

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Dívka z Humpolce bodovala na Miss Vysočiny

Po Bře 29 , 2004
Humpolec má svou zástupkyni na stupních vítězů soutěže o nejkrásnější dívku Vysočiny. Čtěte dále:   IDNES.CZ: V Humpolci roste první nákupní park. Lidé se těší i bojí vylidnění centra

You May Like

Témata