Konec lékařské pohotovosti v Humpolci

1

Lékařská služba první pomoci (včetně stomatologické) v Humpolci od příštího roku s největší pravděpodobností skončí svoji působnost. Česká lékařská komora totiž rozhodla, že pohotovost na Vysočině budou zajišťovat pouze střediska v pěti krajských nemocnicích.

Dosud lékařskou pohotovost drželi privátní lékaři v celkem jedenácti městech, od roku 2008 má být v každém okrese jedno středisko. To by mělo poskytovat první pomoc jak pro dospělé, tak i pro děti a dorost, a dále pomoc stomatologickou.


Kraj Vysočina se pátým rokem spolu s obcemi a lékaři snaží najít optimální organizaci LSPP. Letos ji dotuje 33 miliony korun, což je v rámci republiky nadprůměrné. Podle některých je LSPP zbytečným mezičlánkem mezi službami praktických lékařů a záchrannou službou, jiní míní, že v zapadlých částech kraje bude chybět. Pro mnoho pacientů je také obtížné dojíždět do nemocnice, jednat se bude například o maminky s malými dětmi, které nemají vlastní auta.


 


V Humpolci v Masarykově ulici funguje LSPP již v současnosti pouze pro dospělé. Po ukončení pracovní doby pediatrů  musí rodiče se svými dětmi jezdit na dětskou pohotovost do Pelhřimova. Dětská LSPP zde má otvírací dobu od 16:00 – 22:00 hod. ve všední dny, o sobotách, nedělích a svátcích od 8:00 -22:00 hod. Nad rámec této doby je v případě aktuální potřeby ošetření nutno volat zdravotnickou záchrannou službu.(Zdroj: www.pelhrimov.info)

myska

One thought on “Konec lékařské pohotovosti v Humpolci

  1. Tak to asi není moc příznivá zpráva. Jistě se jedná o úsporu, ale z hlediska rozvoje regionu je to určitě trochu krok zpět. Ve finále je takováhle obslužnost tím, co místní, ale i případné zájemce o přistěhování, bude zajímat víc, než kolik máme Bill, Lidlů, a podobných svatostánků pop kultury….
    Lukas

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Pouť k sv. Janu Křtiteli

Pá Čvn 1 , 2007
Občanské sdružení Čtveráci zve všechny zájemce na pouť pořádanou 24.června v Mladých Bříštích. Akci doplňuje bohatý kulturní program a řemeslný jarmark. Občerstvení je zajištěno.

Témata