Axl

4 thoughts on “Hliník v Humpolci žije!?

  1. Zíťan před časem napsal něco v tom smyslu , že už by to masírování Hliníkem mohlo stačit , že Humpolec může nabídnout skutečné hodnoty a osobnosti a ne jen fikce . Já s jeho názorem plně souhlasím a přál bych si , aby se pozornost místních i mimohumpoleckých upřela i na osobnosti jako byl Jindřich Honzl (ten snad bude mít opět svůj festival-tleskám!!!), anebo aby byla důstojně prezentována staletá humpolecká tradiční výroba – soukenictví . Nevím jaký prostor by dostala tradice větší než 500 let třeba v USA v kontextu městečka jako je Humpolec , ale mám ten dojem že by si jí lidi více vážili a udělali by něco pro zachování alespoň ve formě důstojné expozice…Nám tahle tradice pomalu umírá , a po nějaké době se svými nositeli pomalu , ale nenávratně bez větších stop zmizí . A to je podle mě škoda…

    1. No, nerad bych se mýlil, ale myslím, že za tím divadelním festiválkem je také Hliník …
      Jojo a Zíťan už dlouho nic nenapsal, budu ho muset nějak pobídnout :))

    2. no to je pravda, treba takove stranky soukenicke historie to ba nebylo vubec spatny. muj praprapra (nevim kolik) predek, protoze byl osviceny clovek a myslel dopredu, poslal sveho syna na textilni studia do Humpolce az ze Sumavy. A to tenkrat byla dalka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Povídka: Babiččin Mikuláš

Ne Pro 5 , 2004
Nezapomínejte, prosím, v blížících se svátečních časech na staré opuštěné lidi. I oni potřebují trochu lidského tepla a pocit, že nejsou na tomto světě úplně sami.

You May Like

Témata