Humpolec bude chtít i v příštím roce investovat okolo 50 milionů korun

9

Humpolec na Pelhřimovsku bude chtít v příštím roce udržet v rozpočtu investice zhruba za 50 milionů korun. Chce mimo jiné dokončit opravy Jihlavské a Sluníčkovy ulice. Možná začne i příprava opravy Mánesovy ulice.

„Přesná čísla o výhledu ekonomiky teprve dostaneme, ale budeme se snažit investovat podobně jako v minulých letech i přes zdražování energie, nechceme to nijak brzdit,“ řekl místostarosta Vlastimil Brukner (KDU-ČSL).

První pracovní jednání, na kterém se zastupitelé seznámí s návrhem rozpočtu, se bude podle Bruknera konat 1. prosince. Místostarosta očekává o konkrétních opravách ulic velkou debatu, protože náklady dosáhnou desítky milionů korun. „Tlačí nás třeba plynaři, abychom udělali s nimi ve spolupráci Pražskou ulici, to je 40 milionů korun, o tom všem se budeme bavit, to nejsou opravdu malá čísla,“ řekl Brukner.

Ocenil, že letos se podařilo najít dodavatele a zahájit všechny naplánované investice. Patří mezi ně opravy ulice 5. května, Jihlavské a Sluníčkovy, což město stálo přibližně 15 milionů korun. Mezi větší investice ve městě patřilo i zbudování nového dětského oddělení městské knihovny, které stálo 4,6 milionu korun. Slavnostně otevřené bylo 1. listopadu.

Rozpočet na rok 2022 bude město s 11.000 obyvateli schvalovat v únoru příštího roku. Humpolec ročně hospodaří zhruba se 400 miliony korun.

Axl

9 thoughts on “Humpolec bude chtít i v příštím roce investovat okolo 50 milionů korun

  1. Na kraji vládne ODS, v Humpolci vládne ODS. Takže je vidět co dokáže prosadit knihkupec.
   Kulový. Velký kulový.

    1. Může být oslavná řeč, když bude za co. Lužická je ostuda. Nebo chcete tvrdit, že je to skvělé? Lidi, které si platíme z daní aby to skvělé bylo, jsou stejně kritizovatelní jako třeba pekař, co upeče špatný chléb. Zvykněte si na to. Říká se tomu demokracie.

     1. kritizovat muzes. vo tom zadna. jenom je problem, ze luzicka je krajska. tj. mesto s ni udela kulovy.

     2. A co lobby na kraji? Na co teda Kratochvíl Bruckner a Kukrechtová vůbec do kraje kandidovali když neumí nic prosadit ani z pozice starostů? Ať jim klidně pomůže pan všenocný Stanislav. Ten na městě lobbovat umí pěkně přeci. To už víme.

     3. O tom, že je Lužická majetkem kraje a ten jí také musí opravit, asi ví prakticky všichni. Léta jsme tu poslouchali výmluvy, že na kraji sedí zlí socani a ti že blokují humpolecké ODS radnici podobné akce. Dnes sedí na kraji ódeesák Schrek a na radnici ódeesák Kratochvíl. Tak konec výmluv a šup šup do práce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Nádherné foodporno: párek v langoši

Út Lis 16 , 2021
Dneska bych se s vámi chtěl podělit o nové jídlo, které jsem objevil nedávno. A které mi strašně chutná. Je to hrozná prasárna. Nezdravá prasárna. Ale moc dobroučká prasárna. Párek v langoši.

You May Like

Témata