Humpolec doma podlehl Hodonínu

Hned tři předehrávky 18. kola měla na Velký pátek moravskoslezská divize D. A takřka výhradně tyto zápasy obsadily fotbalové kluby z Vysočiny.

Dopoledne na sebe narazily dva celky z havlíčkobrodského okresu v soutěži. Necelé dvě stovky diváků viděly pouze jedinou branku. Už po dvaceti minutách se k trestnému kopu z dobrých pětadvaceti metrů postavil stoper Slovanu Turek a tečovanou střelou rozhodl o výhře svého celku 1:0.

V dalším průběhu zápasu se domácí celek soustředil na pozornou defenzivu a hráče Tatranu vůbec nepouštěl do gólových příležitostí.

Deset minut před koncem mohl přidat pojistku střídající Bouma, ale ani nadvakrát nedokázal na malém vápně překonat gólmana Ždírce. „Věděli jsme, že potřebujeme naplno bodovat, čemuž jsme také přizpůsobili naši taktiku. Dnes rozhodly naše nasazení a důraz,“ hodnotil derby kouč Slovanu Jindřich Adamec.

Jeho protějšek nebyl s výkonem svého celku spokojený. „Nevím, čím to bylo způsobené, ale tentokrát tomu od nás chyběla spousta věcí. Prakticky za celý zápas jsme se pořádně nedostali do hry,“ postýskl si trenér Tatranu Michal Votava.

Ve druhém okresním pátečním divizním derby doma přivítali fotbalisté Žďáru nad Sázavou na jaře trápící se Velkou Bíteš. Ta předchozí tři utkání shodně prohrála, naopak hráči FC Žďas pokaždé brali bod za nerozhodný výsledek.

Na Bouchalkách se dočkal premiérové jarní výhry hostující celek, FC Žďas podlehl Velké Bíteši 0:1. Ve třetím pátečním utkání prohráli fotbalisté Humpolce s vedoucím Hodonínem 0:3.

MS DIVIZE D –18. KOLO
HUMPOLEC – HODONÍN 0:3
Góly: 2. Kosorin, 37. Pospíšil, 51. Sasín. Rozhodčí: Mayer. ŽK: 2:2. Diváci: 240. Poločas: 0:2. Humpolec: Kříž – Pecha, Luňáček, Šerý, Havlín, Maršík, Kopic (80. Podoba), Šmíd (61. Dalík), Benáček, Štěpán Zástěra (83. Adam Zástěra), Pešek.

ŽĎÁR N. S. – VELKÁ BÍTEŠ 0:1
Gól: 43. Novotný. Rozhodčí: Pavlas. ŽK: 3:0. Diváci: 102. Poločas: 0:1. Žďár nad Sázavou: Jícha – Novotný (73. Zažímal), Dvořák Kunstmüller (73. Otava), Vitásek, Šerý, Starý, Henzl (46. Požár), Homolka (84. Vokoun), Sodomka, Peňáz. Velká Bíteš: Pelán – Daněk, Loup, Bartoš, Moučka, Merdita, Sznapka (82. Kamenský), Macek (69. Traxl), Šperka, Novotný (78. Krula), Mrňa.

Čtěte dále:   K dobrému podzimu dopomohly fotbalistům Humpolce především vydařené domácí duely

H. BROD – ŽDÍREC N. D. 1:0
Gól: 21. Turek. Rozhodčí: Jahoda. ŽK: 5:4. Diváci: 160. Poločas: 1:0. Havlíčkův Brod: Mazánek – Cakl (90. Malimánek), Coufal, Fikar (90. Pabousek), Turek, Peca, Bajer, Hloušek, Dejl, Pavlík (70. Bouma), Dočkal. Ždírec nad Doubravou: Gregovský – Pelikán, Pavlas, Veselský (60. Pátek), Koutný (78. Klimeš), Fikar, J. Novotný (60. Zvolánek), Šrámek, P. Novotný, Štukhejl (83. Vopršal), Mrázek (83. Kolouch).

Nedělní program 18. kola MS divize D: Zbrojovka Brno B – BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM (10.15), Tasovice – Start Brno, Lanžhot – Břeclav, STARÁ ŘÍŠE – SLAVOJ POLNÁ (16.00).