Jiný názor na volby v Humpolci

50

Tento text nám zaslal e-mailem do redakce pan Koten – zakládající člen ODS v Humpolci. Protože je dobré vyslechnout (či si přečíst) každý názor, otiskujeme dopis v plném znění.

V Humpolci v komunálních volbách zvítězila ODS. Starosta Jiří Kučera dohodl s lídry jiných stran ponechat stávající obsazení na uvolněných místech na radnici a nebrat v úvahu výsledky voleb. Zisk 8 mandátů ODS ale opravňoval k tomu, aby kromě pozice starosty nárokovala další uvolněnou funkci místostarosty. Příkladem řešení je město Pelhřimov, kde při získání 8 mandátů budou zastávat funkci starosty i místostarosty kandidáti ODS.


Uvolněná funkce je vždy funkcí strategickou. Osoba v této funkci připravuje a předkládá návrhy na jejichž kvalitě záleží vše, co se děje ve městě. Argumentace o dostatečné náhradě uvolněné funkce místem v radě je falešná. Z neuvolněných funkcí není možné návrhy ani vytvářet, ani dopodrobna studovat, opravovat či upravovat, ale pouze na základě všeobecné informace, poskytnuté právě uvolněnými funkcionáři, pro ně pouze zvedat ruku.


Vzdání se mandátu místostarosty a darování uvolněných funkcí dle Jiřího Kučery povede k bezproblémovému schvalování předkládaných návrhů a ke klidu v radě města i v zastupitelstvu. Obdarované strany budou spokojeny, nevznikne žádný problém a nebude opozice z volební strany, která přišla o uvolněnou funkci.


Je ale všeobecně známé, že k řešení věcí i pro kvalitu návrhů je oponentura potřebná. Opozice bude chybět k dialogu a budou chybět i návrhy na jiná řešení. Chybná řešení budou odhalena až po realizaci a bez opozice se zpomalí pracovní nasazení.Vytvoření široké národní fronty se všemi stranami včetně KSČM v radě města není za současné situace zdůvodnitelné. Při jednoznačném vítězství ODS, kdy k získání nadpoloviční většiny stačilo získání pouze tří hlasů z jiných stran, není přijatelné, aby starosta zvolený za ODS prosadil, aby v radě města seděl člen KSČM. Strany nemají stejné názory, neshodují se programy a již vůbec není možné sjednotit KSČM s ODS. V národní frontě pluralita a opozice neexistuje. V takovém systému neexistuje volba, není koho volit a již na volbě ani nezáleží. Při vládě všech a nikoho, kterou známe z minulosti, lze nekontrolovaně rozhodovat a není kde a u koho prosazovat jiná řešení, protože vše je řízeno jedinou velikou sjednocenou stranou. Řídící úloha jedné strany se k nám vrací a KSČM již veřejně v novinách oznámila podporu současnému “pravicovému” vedení.

Čtěte dále:   SVAŘENÝ SÁNĚ JSOU TU!


S ohledem na počet získaných mandátů v komunálních volbách v Humpolci v roce 2006 lze konstatovat, že výsledek povolebního vyjednávání je pro ODS nejhorší od roku 1990. Kučerovo rozdávání funkcí i vytvoření národní fronty v radě města je bez programu, čitelného politického směrování a na úkor ODS. Nejednání dle pověření od voličů bude určitě velkým zklamáním pro ty, co volili ODS. Doufejme, že Humpolecké řešení se nerozšíří v jiných městech a ani na parlamentní úrovni.


Jan Koten – zakládající člen ODS v Humpolci

myska

50 thoughts on “Jiný názor na volby v Humpolci

 1. Psi stekaji a karavana tahne dal … Typicky priklad nenaplnenych osobnich ambici aneb netahejte politiku do komunalni sfery. Humpolec neni stat ani Praha, za minuleho slozeni nedoslo k zadnym financnim podvodum ani zavaznejsim napadnutelnym rozhodnutim a to je hlavni duvod pro zachovani puvodniho stavu. To se o vladni politce neda rict ani u jedne z politickych stran a jen tak pro pripomenuti, co na to Praha (ODS&CSSD)???

  1. Naprosto souhlasím! Že by je na městě chtěl zase někdo rozbouřit? Matně si pamatuji, že za starosty Kotna, nebo Kadlece se zastupitelé dost hádali, komunisti odstupovali … a k čemu to bylo dobré. Jestli se má v Hu opravit chodník nebo postavit hala, na tom se snad dokážou shodnout ODS i komunisti. V minulém volebním období to docela fungovalo! Zálesák

 2. Bohužel, se článkem je nutno souhlasit! Když všichni táhnou za jeden provaz, chybí motivace a kontrola.
  A další špatná zpráva: vedení radnice je zase v rukou tří učitelů..

  1. Co máte proti učitelům? Já mám proti některým úředníkům na radnici, které bohužel nemohu volit, ale znám i špatnější zprávy.

 3. Souhlasím s Honzou Kotnem,komunista nemá v radě za současných výsledků co pohledávat.Už jste asi všichni zapoměli jak vypadalo naše město díky jejich „péči“v roce 1989!?Jenom mě zaráží to,že výsledek dojednal Kučera,snad u jednání muselo být více lidí z ODS.

  1. Já bych připoměl matematiku 8 mandátů není nadpoloviční většina a pokud by se licitovalo a proti šli ČSSD,KSČMa KDU např tak ODS nemá vůbec nic .Příklad Jihlava atd.

 4. Domnívám se, že „tým učitelů“ fungoval minulé období dobře. Udělalo se toho opravdu dost. Naproti tomu za vlády ex-starosty Kotna bych řekl, že komunikace mezi radnicí a podhradím moc nefungovala. Myslím si, že pan Koten je profesionální úředník, který chtěl sám obsadit pozici místostarosty. Bohužel s jeho osobou nechce nikdo moc spolupracovat a v tom je asi zakopaný pes.Navíc ke spolupráci s komunisty – pokud sedí na radnici rozumní lidé bez ohledu na politickou příslušnost – není potřeba nejakých stranických rozbrojů. A že se někomu stýská po politických půtkách? Musí asi do vyšší politiky. A názor pana Kotna asi nebyl většinový, protože jinak by to dopadlo jinak. A v demokracii by se měl menšinový názor podřídit většině.

  1. Je mi z toho z odpuštěním na blití. Pan Koten si neuvědomuje, že je jediný kdo v kanditátkách spadl ze třetího místa na sedmé dle počtu hlasů ! To jenom svědčí o tom, že ho mají lidi plné zuby !!! A co vím od zastupitelů za ODS tak nenašel sebemenší podporu ani u vlastních kolegů zvolených za ODS ! Ale tento stranický kariérista se nekouká ani napravo ani na levo, nejde mu o prospěch města Humpolec a jeho občanů , ale o jeho vlastní prospěch a jeho koryto – nejlépe v podobě postu místostarosty ! Jenže on si neuvědomuje, že s ním nechce již nikdo ani jeho vlastní partajníci spolupracovat, protože ho mají všichni plné zuby ! Ať si úředničí v Jihlavě a neničí těžce vydobytou harmonii v humpoleckém zastupitelstvu, kterou by nám mohla většina jiných měst závidět. Za jeho vlády se akorát všichni hádali a odstupovali a nikam to nevedlo ! A nebo chce to co v Jihlavě ? Tam ODS vyhrála a díky takovým jako je Koten následně utřela nos ! Dost bylo Kotna, zaplať pánbů za ty učitele. Stokrát lepší než tento úředník z Čemolenu.

   1. A také si myslím,. že v malých obcích a městech voliči nevolili podle stran, ale vybírali si z kandidátek dle jejich názoru rozumné lidi. Alespoň já i všichni moji známí to tak udělali, tak proč do toho zatahovat stranické půtky. To už v Humpolci bylo. Zálesák

    1. Vážený pane Koten,
     nevím jak jste přišel na to, že pan Kučera prosadil do rady komunistu Vystrčila. Já jsem byla v kině na ustavující schůzi a viděla jsem, že si ho tam zvolili zastupitelé většinou hlasů, tak jako velkou většinou hlasů odmítli vás na post předsedy jednoho výboru / omlouvám se, že nevím název/. Tak pana starostu nešpiňte a buďte rád, že vás podporují alespoň vaší spolustraníci, neboť jestli si to neuvědomujete a já se nepletu, tak jste získal pouze těch 8 hlasů vaší strany a třeba pan Bendl také z ODS dostal 21 hlasů. Takže je vidět, že zastupitelé se nerozhodovali podle nějakých dohod jak vy uvádíte, ale podle svého rozumu a to je dobře, protože proto jsem si já a asi i většina lidí volila jednotlivé lidi a ne strany. Jak je vidět z výsledů, tak i u vaší strany byly takoví voliči a tím jste se vy propadl o několik míst dolu. Tak se nad tím zamyslete a nedělejte rozbroje. Víte, nás občany nezajímá vaše stranickost, ale to co kdo dělá a jak se chová. A upřímně, tímto článkem jste si svoje renomé dost pošramotil, o tom jsem přesvědčená a byť nemám ráda komunisty, tak za práci pro občany si určitě více vážím toho Vystrčila než vás a určitě nejsem s tímto názorem sama.
     Je mi 55 let, v Humpolci žiku od 5 let a to jak v poslední době vzkvétá mne nesmírně těší a tak doufám, že i staronové zastupitelstvo bude pokračovat ve prospěch města a ne jako v Jihlavě a jinde, kde se jen hádají o koryta. Tak začněte pane Koten pracovat pro blaho města a nedělejte rozbroje.

     1. Absolutně nechci zasahovat do názorové plurality komentátorů k článku pana Kotena. Jen jsem přesvědčen, že když někdo někoho v komentáři oslovuje, měl by se podepsat. Kdyby svůj názor pan Koten poslal anonymně, určitě by nebyl zveřejněn. Karel Kratochvíl

     2. To je věčný problém podpisů v diskusích na internetu. Já bych na podpisu zas tak nebazíroval, stejně jestli se někdo podepíše třeba Matka Tereza, tak není možnost to ověřit. Jde spíš o obsah a slušnou formu. A tady na Humpolákovi jsou diskuse docela slušné i když názory jsou samozřejmě odlišné. Zálesák

     3. Souhlasím s tebou o těch podpisech.

      Ještě by mě zajímalo, jestli má smysl ten náš luxus (i finanční), že máme dva místostarosty, neznáte někdo celou historii? Včera se mě na to někdo ptal, např. Louny jsou větší než Hump a takový luxus si rozhodně nemohou dovolit.
      Díky za poučení

   2. Z toho vašeho příspěvku(jestli se tomu tak dá říkat) je mi šoufl taky. Jednota názorů se fakt cení. Zvlášť kdysi za vlády (asi) vašich soudruhů se to prý dost nosilo. Ať žije Národní fronta všech pracujících!

   3. No né, to je „Argumentace“. Jak asi mají plné zuby lidi místostarostů, kteří dostali ještě o stovky hlasů méně než Koten.

  2. (Po)dělalo se toho za učitelského týmu fakt dost. Lidl zlikviduje i zbytek normálních obchodů, město na půl roku neprůjezdný kvůli tomu praštěnýmu kruháči, postavili zkusmo zimák(no příště to snad vyjde:) Jsme asi jediný město v Evropě, který bude mít megasekáč přímo v centru města. Ale hlavně že bude plný břicho…

   1. Proč se neodstěhujete jinam kde je to super, nebo proč jste nekandidoval na starostu Vy,zřejmě jste vizionář s Vámi sbouráme Lidl a vrátíme tam haly Agrozetu ,otlučeme fasády necháme stříkané kluziště (zimák stavěla TJ JIskra a ne město) a poprosíme stát ,aby nám vrátili starou okružní (tu taky neopravovalo město,protože není města ,ale státu).Změně ZDAR!!!

    1. Tak popořádku, ten hnus už teď asi zbourat nepůjde, o fasádách nikdo nic neříkal a o Okružní jakbysmet. Agrozet, co to je? To byly ty fabriky po komouších? A co takhle trochu přemejšlet a místo dalšího hypersupermegamarketu tam navrhnout něco na co se nechá koukat. Ještě je mi je divný když se nějaký radniční myslitel rozhodne postavit si kruháč a rozjet ten půlroční dopravní chaos, že mu to bez keců projde.

     1. Nejvetsi ne(myslitel) jste tady jako tradicne vy.Uz vam to naznacilo hodne diskutujicich, ze by jste si mel alespon zkusit zjistit fakta, nez neco vypustite, ale ze stylu vaseho psani je jasne, ze to je nad vase dusevni schopnosti. Sice je to marne, ale jenom pro vas, komunismus skoncil, pozemky byvaleho Agrozetu jsou soukrome a o vydani stavebniho povoleni Lidlu „rozhodli“ v mistnim referendu obcane. Kruhovy objezd je reseni, ktere se vyuziva vsude ve svete a princip je velmi ucinny a jednoduchy (pro nekoho). Navic pochybuju, ze vas ten chaos jakkoliv zasahnul, protoze doufam, ze takove individuum nevlastni ridicsky prukaz. J.K.

     2. Jo ták, tak voni ty pozemky střelili za bůra za metr ňákejm spekulantům a pak si jen v radniční sborovně hryzali nehty kterýmu nadnárodnímu řetězci to asi za 10 jablek na metr prodaj. Tak už se mi to trochu vyjasňuje, to mi ho teda Ivane vyndej:))) A prej o vydání povolení rozhodli vobčané, pche. Jo a k tomu kruháči, princip je fakt jednoduchej, myslim že sem ho dostatečně pochopil když sem tudle píchl ve čtvrt na tři vidle do hnoje, sedl do svý luxusní káry Trabant Limousíne DeLuxe a vydal se vystát štrůdl na Okružní, kterej končil hádejte kde:)??? No bylo to fakt účinný, poznal jsem hnedky, že tam místo fungujícího téčka s dvěma pruhy vyrostla ňáká pidiparodie na kruháče.

     3. Vážený. Mám takový dojem, že si tady vyléváte jenom nějakou zlost, zlobu a závist, a o dopravě toho moc nevíte. Rozhodně to tak vypadá podle znění vašeho článku.

     4. Velice trefná odpověď primitivovi:-)
      Pouze bych si dovolil Vás poopravit – ve světě už se od „kruháků“ ustupuje, jako efektivnější – a samozřejmě bezpečnější – se ukazují mimoúrovňové křižovatky, byť jsou dražší. Třeba na to naši dopravní inženýři časem také přijdou.
      Lukas

     5. No tos jim neměl řikat, to vo těch mimokřižovatkách. Zas tu rozrejou město na půl roku aby byly světový…teda aspoň evropský.

 5. Místo věcného obsahu článku napadají některé komentáře osobu autora jiného názoru a co se tedy vlastně za Kotna pro občany města vybudovalo: plynové kotelny pro vytápění sídlišť, Zámeček a další městské bytové domy, oprava všech škol a vybudování hřišť s umělým povrchem, průmyslová zóna CTP, koupaliště, dům s pečovatelskou službou (1.část), nezastřešený zimní stadion. Kromě těchto akcí byly prováděny běžné rekonstrukce silnic a chodníků.

  1. Pan Koten brečí hezky, ale na špatném hrobě !!! On sám je velice zhrzen, že se opět nedostal na post starosty a tak bude vymýšlet další kulišárny. Pan starosta Kučera je člověk na svém místě, za jeho starostování byli odtraněni všichni, kteří se na městě pouze přiživovali, kterým k tomu dával příležitosti ex-starosta Koten. Osobně bych byl velice zklamán, kdyby se úřadu zmocnil p. Koten. Ten své ambice už ukázal v minulosti. Je mi srdečně jedno, kdo v jaké partaji sedí, či za ni kandidoval, osobně jsem volil jednotlivce a ne partaje a jsem přesvědčen, že starosta Kučera vede radnici velice dobře a má kolem sebe lidi, na které se může spolehnout a kterým věří. A to je vidět i na hospodaření města. A hlavně mu není cizí promluvit s „obyčejnými“ lidmi, není nabubřelý funkcí, jako ex-starosta, zajímají ho i obyčejné problémy spoluobčanů. Starosta Kučera je též členem ODS a je mi divné, proč proti němu p.Koten vznáší kritiku. To mu tolik chybí funkce, či nevystačí s důchodem? Ať raději užívá důchod a do politiky raději
   nezasahuje. Přeji mu k tomu hodně zdraví. Jirka.

   1. Ráda bych věděla, kdy, kde a jak komunikuje pan starosta s obyčejnými lidmi. Měla bych zájem, mám takový obyčejný problém, potřebuji opravit pračku:) On pan starosta není jako my obyčejný člověk? Něco jako Nadčlověk?

  2. Ja si myslim, ze o tom, co si kdo mysli o predchozich aktivitach p,Kotna a p.Kucery vypovida jasne pocet hlasu ve volbach. Napsat clanek zpusobem, ktery zvolil autor je bud provokace, nebo nebetycna naivita. A jenom na okraj k tomu politikareni, kolik byvalych komunistu je dneska mezi tzv. pravicovou ODS (celostatne) a kolik z tech odpurcu komunistu se alespon nejak projevovalo i za minuleho rezimu. Jestli je nekdo hajzl, tak je uplne jedno, jestli je rudej, modrej nebo fialovej a naopak.

   1. pane Koten pochopte,že hlavně Vaši spolustraníci Vás už na radnici nechtěji. To už i ten Míla Vystrčil má rozumnější názory,vždyť ten je někdy pravicovější než jste býval vy.
    Poěkujte za trafiku na hejmanství v Jihlavě a komunální politiku nechte už raději na pokoji.

    1. Hele koukám že je to tady fórum na podporu návratu komoušů na radnici. No to je síla, čtyřicet let to tady vedou do největších p*delí a teď je tu máme znova, fujtajxl.

 6. Při čtení komentářů k danému tématu tak trochu žasnu.Měl jsem svého času s Honzou Kotnem mnoho debat a diskuzí jak řešit situaci po volbách na radnici.Ale naprosto nemohu souhlasit s těmi příspěvky,které jej očerňují a neberou v potaz vše dobré co tento člověk pro město vykonal.Ale k tématu.Řešit situaci tím,že vytvořím na radnici národní frontu je krajní nezodpovědnost a ukazuje to jen na slabost současného starosty.Ale stále mě není jasné proč mu to vlastní strana vůbec dovolila a proč na jednáních kolem obsazení radnice na to přistoupily ostatní pravicové strany ?

  1. Nechte uz tu politiku na pokoji, komunalni volby jsou o osobnostech a ne o politice. Kdyby soucasny starosta kandidoval za nekoho jineho, vyhral by stejne s velkou prevahou, ale diky temto mistnim „politikum“, kteri jsou schopni udelat karieru pouze pres preference strany a ne pres vlastni osobu, by tam sedel sice clen vitezne strany, ale nekdo, koho si vlastne vetsina volicu neprala. A tomu, ze zasnete nad komentari svedci o tom, ze uprednostnujete partajni zajmy nad minenim obcanu.

   1. Komunální volby jsou hlavně vvvvo tom, ke kterýmu felčarovi chodí lidi a ke kterýmu učiteli chodí jejich děcka do školy. To sou tak jediný osobnosti který lidi na těch volebních seznamech znaj, a vvvvo tom to dycinky v takovým maloměstě je. Pak se teda není čemu divit jak to vypadá…

 7. No konečně už vedení ODS dostalo alespoň v něčem rozum a bude rušit ty místní organizace,které uzavřeli pakt s komanči.To jsem zvědav zda ji zruší i v Humpolci a vyloučí Kučeru z ODS ?

 8. No konečně už vedení ODS dostalo alespoň v něčem rozum a bude rušit ty místní organizace,které uzavřely pakt s komanči.To jsem zvědav zda ji zruší i v Humpolci a vyloučí Kučeru z ODS ?

 9. No konečně už vedení ODS dostalo alespoň v něčem rozum a bude rušit ty místní organizace,které uzavřely pakt s komanči.To jsem zvědav zda ji zruší i v Humpolci a vyloučí Kučeru z ODS ?Bylo by mě hocha skoro líto,je fakt dost dobrej.

  1. Vedení ODS by si mělo raději hledět povolebního vyjednávání , dále v Humpolci není komunista v uvolněné funkci , ale je jeden v sedmičlené radě a ODS nemá s nikým podepsanou koaliční dohodu.Nakonec malá matematika zastupitelů je 21 , ODS má 8 ,čili to není pokud dobře počítám nadpoloviční většina i kdyby byli všichni proti tak zbytek si zvolí koho chce.Tím naznačuji , že věci nejsou tak černobílé jak je podají média.Pro zajímavost kdyby se spojily
   např KDU ,ČSSD a KSČM tak ODS nemusí mít vůbec nic i když vyhrála volby.
   PS: Taky jsme mohli vyjednávat a vyjednávat a mít požadavky , ale do dneška by asi nebyla třeba funkční radnice takže třeba rozpočet by mohl být problém.atd.

  2. Pokud se dobre pamatuji, soucasny starosta vystupoval puvodne za nezavisle a jsem si jisty, ze by vyhral znovu i jako nezavisly. Jestli se ODS rozhoduje vylucovat nekoho na komunalni urovni, mela by se taky trochu poohlednout do sveho nejuzsiho vedeni a zjistlia by fakt, ze vlastne musi vyloucit i sebe, protoze s byvalymi komunisty spolupracuje denne, pouze si nerikaji soudruhu ale kolego. Je to vsechno jedna velka taskarice pro volice, co chteji necemu verit, ale jinak jsou vsichni uplne stejny, bez ohledu na barvu.

 10. S tím jedině souhlasím. Město učitelů je ta nejhorší lumpárna. Pan Koten je velice moudrý člověk a přesně ví co říká. Jistě pamatujete dobu, kdy Kučera, Brzoň a Křišťan běželi v prvomájovém pochodu s vlajkou v čele. Proč nemůže být starosta a místostarosta z ODS, když si to dle hlasů zaslouží. Sice se pan Koten v rámci strany propadl na sedmé místo,ale i tak měl suveréně více hlasů než jakýkoliv lídr z jiné strany. Proto říkám sláva Kotenovi

  1. No, to zase prrr. Koten není o tolik starší, než osoby, které jste jmenoval a i já si p. Kotna pamatuji z prvomájových průvodů. Takže kdo neměl nikdy nic společného s komunisty? Ono je to nejjednodušší svoji prohru přehodit na jiného, ale neustále se přitom vymlouvat na komunisty, to už mi nějak nejde na rozum. Já osobně jsem, stejně jako mnoho dalších, volil jednotlivce, ne strany. Myslím, že p. Koten by svoji prohru měl přijmout, stejně už na tom nic nezmění. Občané se vyjádřili jasně, tak tedy děkujeme a odejděte. Jiří.

  1. Honza byl vždycky slušnej a rozumnej chlap.Za něj sme pelhřimáky doháněli…můj kroužek má jistej

   1. Koten byl pouze zaslepenej pravicovej fanatik,který neuměl rozdejchat člena KSČM v radě.Neví co jsou demokratické volby.
    Pokud komunisté hlasy dostali,je třeba je respektovat a nehrát si na velkou politiku i v našem zaprděném Humpolci.

     1. Koten byl na radnici tři období a svoji roli musel jednou dohrát.

     2. To by už museli dohrát i někteří soudruzi.Nebo budeme exoti a zvolíme si za starostu Přistrčila?

      Tereza

     3. Proboha proč se bojíte komunistů,jejich letošní kandidátka je už předem vyřízená

 11. Humpolec býval i za takzvané hluboké totality (kéž by se pro slušné lidi tohoto státu tato údajná totalita vrátila) městečkem prosperujícím, zaměstnávajícím mnoho lidi, kteří opravdu tvořili hodnoty a díky Suknu i ojediněle objemově exportním městečkem v rámci celého bývalého tzv. bloku. Po roce 1989 a dnes = opravdové hodnoty a pracovní místa neexistují, samý přivandrovalec atd. – všichni pravičáci si zatleskejte…..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Rybí hody v Humpolci

Čt Lis 2 , 2006
Tak nám začala zima a to je ten nejlepší důvod se posilnit. A proč ne zrovna rybou, která je zdrojem mnoha zdravých a výživných látek, které vás mohou ochránit před všemi těmi bacily a mrazy. Již zítra, tj. v pátek 3. listopadu se totiž v Humpolci konají rybí hody. Humpolečtí […]

You May Like

Témata