Oprava střechy na Základní škole Hálkova pokračuje

16

Humpolecké základní školy, jejichž zřizovatelem je město Humpolec, finišují s přípravami pro zahájení nového školního roku, které letos připadá na pondělí 2. září. Budova Základní školy Hálkova, kde sídlí třídy druhého stupně, prochází od letošního června kompletní opravou střechy. Práce se však výuky výrazně nedotknou a školní rok začne v daném termínu.

Oprava střechy na budově Základní školy Hálkova je jednou z větších investic města Humpolce v roce 2019. „Rekonstrukce byla kvůli technickému stavu střechy nevyhnutelná. Do konce letošního září měly být práce kompletně hotové, ovšem v současnosti víme, že zhotovitel termín nesplní, i přes to, že jsme na toto spolu se stavebním dozorem opakovaně apelovali,“ uvedl místostarosta města Humpolce Ing. Vlastimil Brukner. Skluz v termínu dokončení, hlavně z důvodu personálního nedostatku a částečně podcenění náročnosti stavby, zástupci firmy přiznali. „Do konce září mají dělníci střechu zajistit proti průsakům. Další práce budou následovat,“ dodal místostarosta.

 

Jak podotkla místostarostka Humpolce Mgr. Alena Kukrechtová, důležitý je fakt, že stavební práce neposunou ani výrazně neomezí začátek nového školního roku. „Ze setkání s ředitelem školy, stavbyvedoucím a odborníkem na bezpečnost vyplynulo, že není žádný důvod, aby výuka nebyla zahájena podle plánu,“ řekla Alena Kukrechtová.

 

Zakázku na opravu střechy Základní školy Hálkova vyhrála ve veřejné soutěži brněnská Realitní a stavební společnost, s.r.o. Vysoutěžená cena činí necelých deset milionů korun.

 

Zodpovídá: Mgr. Aneta Slavíková; zdroj: www.mesto-humpolec.cz

Petr

16 thoughts on “Oprava střechy na Základní škole Hálkova pokračuje

 1. Opravdu bude na střechu jako krytina zvolena varianta tašek? Neničí nás trochu ten kult obnovování historické podoby objektů už trochu moc?

  Ta měď tu byla skoro 60let a myslím, že i to je také dost historické. Proč ji tam nevrátit znovu. Sloužila dobře.. Nejsem expertem, ale normální rozum by to chápal jistě u většiny obyvatelstva.

     1. Trochu vetsi dest je kalamita? Tak to asi dost dobre nechapete vyznam toho pojmu.

    1. Paní místostarostka Kukrechtová je dost mimo. Takže mě nepřekvapuje že ,,má všechno jistě dobře,, pod kontrolou.

     1. Mám tušení, že Hálkovka může začít školní rok tak na vánoce…ale jinak ok, opravdu vybrali moc seriozní firmu….

     2. Mno, nejlevnější. Tak nároky musí být adekvátní ceně.

     3. K opakovaně vypsané veřejné zakázce se na první pokus nepřihlásil žádných uchazeč a na druhou výzvu právě tento jeden, jediný.

     4. Mne hlavni bavi, jak vedeni mesta opet nekvalifikovane postupovalo. Jak mohla dodavatelska firma az ted zjistit, ze strecha je v horsim stavu, nez se cekalo??? Vzdyt nam nase mile vedeni nechalo provest kontrolu, a proto je oprava tak draha. 10 mio

     5. Kdyby se soukromé firmě v prvním kole nepřihlásil nikdo a v druhém jedna firma, tak to zruší a odloží ! Ale vedení našeho města to spokojeně odsouhlasilo. Kdo teď je za to zodpovědný a kdo bude platit veškeré vícenáklady a škody ? Co vy na to Mgr. Kukrechtová ? Jak se k tomu teď postavíte ?

     6. a kdyz se to odlozi tak ti sami co rvou ze je to spatne budou rvat ze nikdo nedal do kapsy a tak se to zrusilo …. melete naproste nesmysly a vytrhavate kontext. Fakt je ze oprava strechy uz se odkladat nedala. Druhy ze to opravuje neschopna firma. Zbytek jsou jen Vase fantazie a dohady.

     7. Me spis bavi, ze tyden pred zacatkem skolniho roku je opravovana strecha skoly zakryta pouze a jenom plachtou. Jinymi slovy, termin predani se nedal stihnout, tak ze ten privalak spadl panum realizatorum doslova z nebe.

     8. nechapu proc rozebiraji plechy ze strechy tim stylem ze se to jeste nekomu hodi misto toho aby to servali a udelali nove krovy a novou strechu bylo by to driv a lacinejsi ale timhle stylem to bude na Vanoce tohle je tunel jak prase ale jinak je to ok ..

 2. Tak tím lijákem nepokračuje jen oprava střechy ale i generální výmalba dva dny před zahájením výuky, ne?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Velké silniční stavby na Pelhřimovsku drží termíny

Pá Srp 30 , 2019
Mezi největší dopravní stavby Kraje Vysočina patří letos na Pelhřimovsku stavba okružní křižovatky u Vodaku v Humpolci na silnicích II/347, II/129 s křížením místní komunikace a dále modernizace silnice II/602 Jihlava – Pelhřimov v úsecích Hubenov – Dušejov a Strměchy – Olešná. Obě akce drží nastavený časový harmonogram a vše […]

You May Like

Témata