Podvody s nabídkou zhodnocení peněz

1

KRAJ VYSOČINA: Místo zisku přicházejí podvedení lidé o statisíce

Mnoho lidí se zabývá otázkou, jak své peníze co nejlépe a nejrychleji zhodnotit. Této situace ale využívají podvodníci a snaží se přijít snadno k penězům.
Na internetu je možně narazit na velké množství nabídek k investování do kryptoměny a úspěšně fungujících společností, zejména v oblasti dodavatelů energií. Každý, kdo se rozhodne o zhodnocení svých naspořených peněz, by ale měl být velmi opatrný, protože místo zisku může přijít nejen o veškeré své finance, ale může se na svém účtu dostat i do červených čísel. Někdy totiž podvodník stihne nejen převést z účtu peníze, ale ještě založit a vyčerpat úvěr.

Své o tom ví muž z Jihlavska, který se nechal přesvědčit ke zhodnocení peněz a neznámému muži umožnil dálkový přístup do svého počítače. Podvodník mu poté prostřednictvím internetového bankovnictví odčerpal před sto tisíc korun. Muž mohl ale dopadnout ještě hůř, k jeho štěstí zabránila větší ztrátě banka zablokováním prováděných plateb.

Jiného muže zaujala na sociální síti reklama spočívající v investování do akcií energetické společnosti. Zareagoval tedy a následně byl telefonicky kontaktován podvodníkem. Nechal se přesvědčit ke stažení aplikace vzdáleného přístupu do svého počítače a dalších aplikací umožňujících finanční transakce. Na konci toho všeho stála muže tato zkušenost ztrátu bezmála jednoho milionu korun. 

Další muž přišel o své peníze, když se snažil zhodnotit finance prostřednictvím platformy pro obchodování. Zareagoval na internetu na nabídku, poté muže kontaktoval podvodník a instruoval ho k založení účtu. Následně muž postupně posílal další a další peníze. Přišly mu také v několika případech mejly s výzvou k úhradě požadované finanční částky, kterou muž uhradil. Celkem přišel o více než jeden a půl milionu korun.

Jak se podvodům bránit?

  • Myslete na to, že jakákoliv investice s sebou přináší značná rizika
  • Nepodléhejte reklamám nabízejícím rychlé zhodnocení peněz a snadný zisk
  • Pokud chcete zhodnotit své finance nebo investovat, sami si danou oblast nastudujte a seznamte se s ní, nenechávejte neznámého člověka na telefonu, aby měl nad vámi převahu a přesvědčil vás k něčemu, v čem si nejste jistí
  • Neinstalujte si pro vás neznámé programy/aplikace
  • Neumožňujte neznámým osobám vzdálený přístup do vašeho počítače, mobilního telefonu či tabletu
  • Nesdělujete informace týkající se přihlášení do vašeho internetového bankovnictví a údaje k platební kartě
  • Při platbách pečlivě kontrolujte, jaké transakce potvrzujete

por. Bc. Jana Kroutilová, komisař

zdroj: www.policie.cz

Petr

One thought on “Podvody s nabídkou zhodnocení peněz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Děti z pavlovského přírodovědného kroužku bodovaly v celorepublikové soutěži

Út Čvc 18 , 2023
Třetí místo v celorepublikovém kole přírodovědné soutěže Zlatý list získaly Vydry – šestičlenný tým dětí ve věku 7 až 11 let z přírodovědného kroužku záchranné Stanice Pavlov. Uspěl v konkurenci dalších třinácti družstev z celého Česka.

You May Like

Témata