Flétna a varhany rozezní premonstrátský klášter v Želivě

Hudební podvečery v želivském klášteře pokračují i po skončení Želivského kulturního léta 2010. V sobotu 6. listopadu si pořadatelé připravili pro zájemce klasické hudby podzimní flétnový a varhanní koncerty hudby barokních mistrů. Posluchači budou mít vzácnou příležitost uslyšet flétnové skladby přímo na barokní nástroj. Během Adventu a Vánoc na něj naváže série dalších zimních koncertů.

„Rádi bychom všem připomněli želivské varhany, a to oba nástroje, jak hrající chórové varhany, tak i velké varhany na hlavním kůru, které v současné době bohužel nefungují,“ pozvala pořadatelka Marika Pečená.


V prostorách premonstrátského kláštera vystoupí flétnista Lukáš Vytlačil, který vystudoval Teplickou konzervatoř, kde také flétnu posléze i vyučoval. Dále ho doprovodí a zahraje i samostatné sólové skladby varhaník Petr Žák, který je též profesionálním hudebníkem a navíc pochází přímo ze Želiva.


Vystoupení Lukáše Vytlačila a Petra Žáka se koná v sobotu 6. listopadu od 19.00 v premonstrátském klášteře Želiv. Vstupné zahrnující koncert a prohlídku kláštera je 130 korun.


 


Klášter je stále otevřen pro veřejnost a zve návštěvníky k návštěvě a poslechu klasické hudby i k následné prohlídce unikátních barokních interiérů s výkladem. Na tradici úspěšného festivalu Želivské kulturní léto pak naváže další série koncertů v listopadu a prosinci.


Návštěvníci se tak mohou těšit na komorní koncert v barokním reflektáři v sobotu 4. prosince, s adventními písněmi z českých barokních kancionálů. Na koncertu vystoupí mladí umělci, houslistka Josefína Matyášová a kytarista Milan Duspiva. O Vánocích bude otevřen také starobylý želivský betlém a na Štěpána odpoledne uslyšíme v kostele Narození Panny Marie Českou mši vánoční od Jakuba Jana Ryby.


 


Tisková zpráva

myska

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Lidi nelákají taneční zábavy ani koncerty vážné hudby

St Lis 3 , 2010
Hudební podvečery v želivském klášteře pokračují i po skončení Želivského kulturního léta 2010. V sobotu 6. listopadu si pořadatelé připravili pro zájemce klasické hudby podzimní flétnový a varhanní koncerty hudby barokních mistrů. Posluchači budou mít vzácnou příležitost uslyšet flétnové skladby přímo na barokní nástroj. Během Adventu a Vánoc na něj […]

Témata