Bernard dobyl třetí kontinent, uspěl v Austrálii

5

Melbourne – Humpolec, 10.4.2008 – Značka Bernard zabodovala v Austrálii a tím uspěla již na třetím kontinentu během dvou let. U protinožců získala hned tři významná ocenění v „The Australian International Beer Awards“, druhé největší světové pivní soutěži, ve které o umístění bojovalo 1084 vzorků piv z 217 pivovarů z 42 zemí celého světa. Bernard získal ve svých kategoriích dvě stříbrné umístění (Speciální černé pivo a Bernard Jantarový ležák) a jedno bronzové umístění (Sváteční ležák Bernard), všechna piva s přísadou jemných kulturních kvasinek.


„Značka Bernard v krátké době uspěla již na třetím kontinentu.“ hodnotí Jaroslav Soukal , exportní manager a dodává: „Daří se nám prosazovat v pré miovém segmentu piv na nových zajímavých exportních trzích, po Evropě a USA dokázali jsme zabodovat i v Austrálii.“

V Evropě vyhrálo Speciální černé pivo Bernard s přísadou kulturních kvasinek v roce 2006 ve Velké Británii v „International Beer Challenge ‘World’s 50 Best Beers ’. Úspěch potvrdilo o rok později v další britské degustační soutěži
v Tesco Drinks Awards. V loňském roce uspěla v USA na Světovém pivním šampionátu World Beer Championships 2007 hned všechna piva Bernard exportovaná v lahvi s patentním uzávěrem. Bernard Jantarový ležák a Speciální černé pivo Bernard získaly zlaté medaile (Jantar 92 bodů ze 100 a slovní hodnocení výjimečně dobrý, černé pivo 93 bodů, výjimečně dobré) a stříbrná medaile byla udělena Bernard Sváteční ležák (88 bodů, hodnocení znamenitý).

V meziročním srovnání za první čtvrtletí 2007/2008 představuje nárůst výstavu piva Bernard o 24,4 procenta, což znamená zvýšení prodeje na 37.557,8 hl. Export se v roce 2008 podílí na výstavu pivovaru 11,5 procenty, významný je především na Slovensko, dále do Švédska, Velké Británie, Finska, Ruska, Dánska, Ukrajiny, Polska, SRN, Slovinska, Austrálie, Řecka a USA.

Konec tiskové zprávy.

Čtěte dále:   Bernard vstupuje do nové sezony zlehka

Ocenění
Ocenění
Ocenění

Další informace: Zdeněk Mikulášek, 565 532 407, mikulasek@bernard.cz, www.bernard.cz
http://www.beerawards.com/index.asp

Axl

5 thoughts on “Bernard dobyl třetí kontinent, uspěl v Austrálii

  1. je to úspěch veliký,nicméně pivo této značky dlouhodobě bojkotuji z důvodu přemrštěné hořkosti u desítky i jedenáctky.Naštěstí značky ze dvou okolních sousedních měst jsou pitelnější…

    1. Než pít patoky ze sousedních měst, to raději jedenáctku Bernarda, která zase tak špatná není. Jinak poslední dobou jedno z nejlepších piv, které jsem pil je „pšenka“ od brněnského Pegasu. Takže vzhůru na škopek do štatlu.

    2. Tak jestli Vám přijdou „pitelnější“ zrovna značky ze dvou sousedních měst, patrně myslíte jiný Humpolec a jiného Bernarda… V okolí našeho Humpolce se totiž vaří Ježci, Rebelové a Poutníci, pivo jen vzdáleně připomínající.

      1. Bernarda jsem od začátku skoro nepil kvůli jeho „přemrštěné hořkosti“ ale nyní se to zlepšilo a 11 Bernard řekl bych je vynikající. A ač jsem Humpolecký občan i rodák, musím bránit pivovar Pelhřimov a jeho Poutníka, protože od doby , kdy začali vařit podle plzeňské receptury je Poutník skvělým pivem, ne tak hořkým, ani moc sladkým, prostě chuti blížící se Plzni. Výborný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Student humpolecké obchodní školy jede za odměnu do Bruselu

Pá Dub 11 , 2008
Student Aleš Urban si „vysloužil“ poznávací cestu do sídla EU díky úspěchu v soutěži Cesta do Evropského parlamentu, kterou vyhlásila česká pobočka organizace Generation Europe. Čtěte dále:   Pivovar Bernard v Humpolci loni vystavil rekordních 410 000 hektolitrů piva

You May Like

Témata