Fotbalové utkání slepic v Humpolci

3

Tak nevím, jestli není náhodou apríla…

V Pelhřimovských listech jsem si přečetla následující zprávu:


 


Chovná zvířata můžete spatřit tento víkend na okresní výstavě v Humpolci. Ta se koná u příležitosti sedmdesátého výročí založení Českého svazu chovatelů ZO Humpolec.


Na akci bude zhruba 500 kusů králíků, holubů a drůbeže. Novinkou jsou akce pro děti, tombola a hudba. Největším překvapením je však fotbalový zápas mezi šedými a bílými slepicemi na speciálně připraveném hřišti. „Rozhodčího bude dělat kohout,“ usmál se pořadatel výstavy Josef Pecha. Výstavy se zúčastní zvířata z celé Vysočiny a posuzovaní budou odbornou komisí už zítra. Na vítěze čekají lákavé ceny.


Vzhledem k tomu, že jsem se od pořadatelů této výstavy dozvěděla, že výstava drůbeže, konkrétně kuru domácího,  není z hlediska potencionálního nebezpečí nákazy ptačí chřipkou povolena, dovoluji si o této informaci zlehka zapochybovat. Ale jestli opravdu budou hrát slepice fotbal, tak u toho chci být! O kohoutích zápasech už jsem něco zaslechla, ale o slepičím fotbalu? :-))


 

myska

3 thoughts on “Fotbalové utkání slepic v Humpolci

  1. No na webu Státní veterinární správy(http://www.svscr.cz), v kolonce „Zákazy a omezení“ není uvedeno žádné opatření v souvislosti s výskytem ptačí chřipky, v kolonce „Mimořádná veterinární opatření“ jsou vyhlášky o jejich ukončení. Vzhledem k tomu, že obvyklá lhůta těchto opatření bývá jeden měsíc od posledního prokázaného výskytu, a ten od nálezu v provozovnách p. Macha již uplynul, myslím, že vystavovatelé mohou být klidní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Neviděli jste zeleného papouška?

Út Srp 28 , 2007
Tak nevím, jestli není náhodou apríla… V Pelhřimovských listech jsem si přečetla následující zprávu:   Chovná zvířata můžete spatřit tento víkend na okresní výstavě v Humpolci. Ta se koná u příležitosti sedmdesátého výročí založení Českého svazu chovatelů ZO Humpolec. Na akci bude zhruba 500 kusů králíků, holubů a drůbeže. Novinkou jsou […]

You May Like

Témata