Z deníku Policie

Kriminalisté obvinili muže z pokusu vraždy. Kriminalisté obvinili mladé násilníky.

KRAJ VYSOČINA: Pro vyšetřování budou důležité závěry znaleckých posudků 

Kriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina ve spolupráci s kriminalisty územního odboru Pelhřimov vyšetřují okolnosti násilného trestného činu, k němuž došlo v pondělí odpoledne v obci Černovice.
 
Dvaasedmdesátiletý muž v místní prodejně potravin napadl sekyrou sedmadvacetiletou prodavačku a způsobil jí zranění hlavy. Jednalo se o tržnou ránu. Útočník byl na místě zadržen a byla také zajištěna útočná zbraň. Zraněná žena byla převezena k ošetření rychlou záchrannou službou do nemocnice v Pelhřimově. Její zranění není naštěstí vážné. Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu vraždy ve stádiu pokusu. Muž byl v době spáchání trestného činu v podnapilém stavu, proto musel být po zadržení umístěn na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.
 
Muž se ke svému  činu doznal a uvedl,  že svým jednáním chtěl vyřešit údajné osobní spory, které měl mít s  poškozenou ženou. Pachatele kriminalisté obvinili ze zločinu vraždy ve stádiu pokusu. Vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět na vzetí muže od vazby, který státní zástupce akceptoval. Okresní soud v Táboře ve čtvrtek návrhu státního zástupce vyhověl a rozhodl o vazebním stíhání. Obviněný muž byl proto přímo od soudu eskortován do vazební věznice do Brna. V případě prokázání viny hrozí pachateli trest odnětí svobody v trvání deseti až osmnácti let.
 
Případ se stal v pondělí kolem šestnácté hodiny na veřejně přístupném místě v prodejně v obci Černovice. Pachatel přišel do prodejny a s sebou si v igelitové tašce přinesl sekyru. Sekyru vytáhl a  její tupou stranou udeřil do hlavy sedmadvacetiletou prodavačku, která právě seděla za pokladnou v prodejně a v době napadení se věnovala jinému zákazníkovi.
 
V Kraji Vysočina se v letošním roce jedná o šestý případ, který kriminalisté vyšetřují jako vraždu. „V tomto případě budou pro další vývoj vyšetřování důležité zejména závěry znaleckých zkoumání týkající se duševního stavu obviněného muže, a také závažnost a rozsah zranění napadené ženy,“ uvedl plk. Mgr. Pavel Kubiš, vedoucí odboru obecné kriminalisty Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

PELHŘIMOVSKO: Dva muži jsou obviněni z loupeže a vydírání 

Pelhřimovští kriminalisté zahájili trestní stíhání dvou mladých mužů, kteří své známé násilím nutili k vydání peněz a podepisování směnek. Tohoto jednání se dopouštěli nejméně od října loňského roku do letošního dubna.
 
Muži z Pelhřimovska ve věku 22 a 24 let se trestné činnosti dopouštěli v některých případech společně a v některých samostatně. Jsou obviněni z toho, že nejméně osm poškozených fyzicky napadli a požadovali po nich vydání finanční hotovosti, případně podepsání směnky a uznání smyšleného dluhu. Po jednom z poškozených chtěli, aby jim dal marihuanu. Ve většině případů bili poškozené pěstí do obličeje a způsobili jim různá poranění od podlitin až po zlomeninu nosu. V posledním případě v polovině dubna poškozeného pořezali v obličeji a na straně krku a způsobili mu tím povrchová řezná zranění. Přitom požadovali vydání částky 200 korun. Když zjistili, že poškozený u sebe peníze nemá, vyhrožovali mu, že pokud jim je nedá příště, dopadne ještě hůř.
 
Vyšetřovatel oba muže obvinil ze zločinu loupeže a zločinu vydírání. V současné době jsou umístěni v českobudějovické vazební věznici. V případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Petr

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Next Post

Autor Švejka má originální žulový pomník, vydrží desetitisíce let

Po Dub 29 , 2013
Kriminalisté obvinili muže z pokusu vraždy. Kriminalisté obvinili mladé násilníky. KRAJ VYSOČINA: Pro vyšetřování budou důležité závěry znaleckých posudků  Kriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina ve spolupráci s kriminalisty územního odboru Pelhřimov vyšetřují okolnosti násilného trestného činu, k němuž došlo v pondělí odpoledne v obci Černovice.   Dvaasedmdesátiletý muž v místní […]

Témata