Kulatý stůl v Humpolci

8

Policie ČR svolala na úterní odpoledne schůzku na humpolecké radnici, kterou nazvala „Kulatý stůl“. Na tomto setkání budou určité instituce informováni o správném jednání s etnickými menšinami, které vyžadují specifický přístup.

Projekt šitý na míru okresním podmínkám se týká zejména zaměstnanců úřadů, škol, dětských domovů či neziskových organizací, tedy lidí, kteří s národnostními menšinami přichází do styku. Jak zdůraznili zástupci PČR, dotyční pracovníci zmíněných institucí často vědí o problematice národnostních menšin velmi málo, čímž mohou tak vzniknout naprosto zbytečná nedorozumění, která mnohdy přetrhnou komunikaci s určitým etnikem. Převažuje postoj posuzovat vystupování lidí většinově, aniž dojde k uvědomění si, že lidé jiných etnik se vlastně chovají normálně, ačkoliv to ostatním tak třeba nepřipadá.


Účastníci se v rámci půlhodinové přednášky dále dozví spoustu cenných informací, mimo jiné i o historických spojitostech národnostních menšin. To vše jim pomůže najít nejvhodnější způsob komunikace s těmito lidmi.


                                                                  


Humpolečtí občané se s cizinci v ulicích potkávají stále častěji. Převážně se jedná o Vietnamce, Romy, Slováky a lidi ze zemí postsovětského bloku, kteří pracují ve zdejších podnicích a přespávají po ubytovnách. Přesto, že sympatie k cizincům kolísají, nemusela policie v Humpolci prozatím řešit výraznější rasově motivované nepokoje. Poklidné soužití s národnostními menšinami se však stalo aktuálním tématem pro obyvatele města. Jak se nechal slyšet humpolecký starosta Jiří Kučera, vzhledem k tomu, že Humpolec leží na křižovatce dopravních tepen, bude přistěhovalců bezpochyby stále přibývat.


 


(Zdroj: http://pelhrimovsky.denik.cz/)


 


 


 


 

myska

8 thoughts on “Kulatý stůl v Humpolci

  1. Jsme-li nuceni valnou většinu z těchto „menšinových spoluobčanů“ živit, budiž, princip solidarity je vznešená věc. Ale myslím, že bychom neměli být nuceni, a o to méně zástupci moci, které si platíme, abychom se přizpůsobovali my jim. Nebylo by lepší udělat spíše přednášku pro tyto spoluobčany, aby pochopili, jací jsme my, a jak se tedy mají, jsou-li v našem prostředí, chovat oni k nám…?

  2. To snad neni možný takže mi starousedlíci je máme pořád omlouvat vědět jak žijí jak se chovají a být tak nějak v klidu.Snad pracují tady svý práva znají dokonale tak je snad školte o jejich povinostech a ne nás,jak my se k nim máme chvat.“To zas bude stát město peněz a co se zaměstná úředníků“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Next Post

Alkohol opět za volantem

Út Led 15 , 2008
Uplynulou neděli řidiči s alkoholem v krvi způsobili na Humpolecku dvě nehody.

You May Like

Témata